Novak Djokovic i jego żona Jelena mają negatywne rezultaty badań na obecność COVID-19. Pokazały to wyniki testów PCR przeprowadzonych w Belgradzie - poinformowano.

Reklama

W oświadczeniu stwierdzono również, iż oboje nie mieli żadnych objawów i pozostawali w izolacji w stolicy Serbii od czasu uzyskania pozytywnego wyniku dziesięć dni temu.

Djokovic był mocno krytykowany za zorganizowanie cyklu turniejów pokazowych, podczas którego kilka osób, w tym on sam, zakaziło się koronawirusem.

W połowie czerwca, gdy sytuacja w Serbii nie była jeszcze alarmująca, odbył się pierwszy turniej w Belgradzie, a potem drugi w chorwackim Zadarze, gdzie zanotowano już serię zakażeń.

Pozytywny wynik, oprócz lidera światowego rankingu, mieli trzej inni tenisiści: Bułgar Grigor Dimitrow, Chorwat Borna Coric oraz Serb Viktor Troicki, ponadto m.in. jego słynny trener Goran Ivanisevic i kilka innych osób. Podczas zawodów nie przestrzegano zasad dystansu społecznego.

Djokovic później przyznał, że "zorganizowanie turnieju było błędem" i wyraził "ogromny żal" z powodu zakażenia jego gości.