Korty i ławki będą dezynfekowane po każdym spotkaniu. Przygotowano ponadto 500 ręczników, a lodówki z napojami dla zawodniczek będą także dezynfekowane po każdym spotkaniu.

Reklama

Zawodniczki zostaną skoszarowane w jednym hotelu, ekskluzywnym Diplomat Vienna w sercu Starego Miasta, który nie będzie w tym czasie dostępny dla innych gości. Będą przechodziły testy na obecność koronawirusa oraz codziennie mierzenie temperatury.

Będzie to drugi turniej WTA Tour po wznowieniu rywalizacji przerwanej w marcu z powodu pandemii koronawirusa. Rozpocznie się w stolicy Czech 10 sierpnia i potrwa do 16.

Każda tenisistka będzie mogła korzystać z pomocy jednego członka swojego sztabu szkoleniowego. Organizatorzy zalecają obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeni tenisowej „bańki”, za wyjątkiem meczów, treningów, czasu spożywania posiłków.

Zalecono też, by tenisistki nie wychodziły poza hotel i korty tenisowe.

Pierwsze zawody z cyklu rozpoczęły się kilka dni temu we włoskim Palermo. Z występu w Italii zrezygnowały m.in. wiceliderka światowego rankingu Rumunka Simona Halep oraz Łotyszka Jelena Ostapenko. Rumunka ma się tym razem pojawić w Pradze. W stolicy Czech zagrają także m.in. Chorwatka Petra Martic (15. WTA ) i finalistka ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego French Open Czeszka Marketa Vondrousova (18.)

W Palermo zgłoszona do kwalifikacji Bułgarka Wiktoria Tomowa miała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Organizatorzy poinformowali, że wycofała się z imprezy i pozostała w izolacji mimo braku jakichkolwiek objawów choroby.