Zajmujący 108. miejsce w światowym rankingu 24-letni piotrkowianin w pierwszej rundzie kwalifikacji pokonał 66. w tym zestawieniu Portugalczyka Joao Sousę 6:3 6:3.

Reklama

Dobrze zaczął też spotkanie z 77. w klasyfikacji tenisistów Norriem, wygrywając pierwszego seta. W dwóch kolejnych partiach lepszy był jednak Brytyjczyk.

Turniej jest sprawdzianem sportowym i organizacyjnym przed mającym się rozpocząć 31 sierpnia wielkoszlemowym US Open. Przed rokiem na kortach Flushing Meadows Majchrzak dotarł do trzeciej rundy.

W głównej drabince imprezy ATP, której zasadnicza część ruszy w sobotę, jest Hubert Hurkacz. Jego pierwszym rywalem będzie w niedzielę doświadczony Amerykanin John Isner.

Wśród kobiet rywalizować będą Magda Linette i Iga Świątek. Obie rozpoczną od spotkań z kwalifikantkami, odpowiednio, byłą wiceliderką światowego rankingu Rosjanką Wierą Zwonariewą oraz Amerykanką Christiną McHale. Ich pojedynki także wyznaczono na niedzielę.

W sobotę na korcie zaprezentuje się Hurkacz, ale w deblu. W parze z... Isnerem zmierzą się z Australijczykami Maxem Purcellem i Lukiem Saville'em.