Hurkacz w rankingu jest 33., jednak nie potrafił sobie poradzić ze znacznie niżej notowanym rywalem. Pierwszego seta przegrał gładko w zaledwie 29 minut.

W drugiej partii gra była wyrównana do stanu 3:3. Następnie Niemiec wygrał dwa gemy z rzędu, a serwując na zwycięstwo wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

W 2018 roku Marterer był 45. rakietą świata. Wówczas m.in. dotarł do czwartej rundy French Open. Później zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Hurkacz był jedynym Polakiem w obsadzie turnieju w Kitzbuehel (pula nagród 606 tys. euro). Zgłosił się również do debla, w którym gra w parze z reprezentującym Kazachstan Aleksandrem Bublikiem. Przegrali jednak swój pierwszy mecz.

Austriacka impreza ATP inauguruje część sezonu na ziemnej nawierzchni w Europie, która z powodu pandemii koronawirusa została przełożona z późnej wiosny na wczesną jesień. Wielkoszlemowy French Open rozpocznie się 27 września.