Brady była rozstawiona w turnieju z numerem 21. (na światowej liście jest 25.), natomiast Tauson do imprezy głównej musiała przebijać się przez kwalifikacje. W rankingu WTA Dunka zajmuje obecnie 188. miejsce.

Reklama

Dunka jest mistrzynią juniorskiego Australian Open 2019. Teraz debiutuje w głównej drabince seniorskiego turnieju wielkoszlemowego.

Urodzona w grudniu 2002 roku Tauson już w eliminacjach w Paryżu pokazała się z bardzo dobrej strony, a we wtorek potwierdziła, że jej udział w turnieju głównym nie jest przypadkiem. Kolejną rywalką nastoletniej Dunki będzie inna Amerykanka Danielle Collins.

25-letnia Brady w półfinale wrześniowego US Open przegrała w trzech setach z późniejszą triumfatorką, Japonką Naomi Osaką.

Do drugiej rundy French Open, choć nie bez kłopotów, awansowała we wtorek rozstawiona z "dwójką" Karolina Pliskova. Pokonała Mayar Sherif z Egiptu 6:7 (9-11), 6:2, 6:4.

Czeska tenisistka zaprezentowała się na posiadającym dach korcie centralnym. Od ok. godz. 14 - z powodu deszczu - jest to jedyny obiekt kompleksu im. Rolanda Garrosa, na którym toczy się rywalizacja. W planie gier na wtorek z Polaków jest tylko Hubert Hurkacz, który ma wystąpić w pierwszej rundzie debla.

W Paryżu do singla zgłosiło się czworo biało-czerwonych, ale tylko Iga Świątek wygrała mecz otwarcia. W poniedziałek odpadli natomiast Magda Linette, Hurkacz i Kamil Majchrzak.