Ramos-Vinolas przegrał w piątek w trzech setach z reprezentantem gospodarzy Marco Cecchinato 6:4, 1:6, 1:6. Włoch w półfinale zmierzy się z Serbem Danilo Petrovicem. Taki sam skład narodowościowy ma druga para, w której rywalizować będą Lorenzo Musetti i Laslo Djere.

Petrovic wykorzystał szansę od losu. Do głównej drabinki dostał się jako tzw. szczęśliwy przegrany, po tym jak zrezygnował Fabio Fognini. Ten ostatni jest 16. rakietą świata, a w Puli miał być turniejową "jedynką" i rozpocząć występ od drugiej rundy. Zdążył zaprezentować się tylko w pierwszej fazie rywalizacji w deblu, w której przegrał. Potem wycofał się z singla z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. Wszyscy, którzy mieli wcześniej z nim kontakt, zostali skierowani zaś na kwarantannę.

Zmagania na Sardynii są jednym z czterech nowych turniejów ATP, które pojawiły się w zmienionym kalendarzu cyklu po przerwie spowodowanej koronawirusem. W obsadzie nie było Polaków.