Zajmująca 17. miejsce w światowym rankingu Świątek w drugiej rundzie zmierzy się ze 104. w tym zestawieniu Słowenką Kają Juvan, z którą prywatnie się przyjaźni, lub z Chinką Yafan Wang (96. WTA).

W niedzielę ruszą równolegle toczące się dwa turnieje WTA w Melbourne, oba z pulą nagród 565 tysięcy dolarów. Dla rozróżnienia jeden nazwano Yarra Valley Classic, a drugi Gippsland Trophy. Triumfatorka ubiegłorocznego FRench Open wystąpi w pierwszym z nich, a w obsadzie są także m.in. wiceliderka światowej listy Rumunka Simona Halep, Japonka Naomi Osaka i Ukrainka Jelina Switolina, z którą Polka trenowała podczas kończącej się kwarantanny. W drugiej z imprez zaprezentują się np. pierwsza rakieta globu Australijka Ashleigh Barty, Amerykanka Sofia Kenin, która będzie bronić tytułu w Australian Open oraz jej słynna rodaczka Serena Williams.

Pierwsze mecze po kwarantannie

Reklama

Podwójne zawody ATP, które ruszą w poniedziałek w tym samym mieście, nazwano Great Ocean Road Open i Murray River Open. Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak wystąpią w pierwszych z nich. Drabinka ukaże się w sobotę.

Reklama

Będą to pierwsze starty w Melbourne dla zawodników, którzy kończą tam obecnie dwutygodniową kwarantannę po przybyciu na antypody. Tegoroczna edycja wielkoszlemowego Australian Open rozpocznie się 8 lutego.