O 1/8 finału Kubot i Koolhof zagrają ze specjalizującymi się w singlu reprezentantami gospodarzy Thanasim Kokkinakisem i Nickiem Kyrgiosem lub z Austriakiem Julianem Knowle i Lloydem Harrisem z RPA. Pierwszy z tych duetów dostał od organizatorów tzw. dziką kartę, a drugi zastąpił w stawce parę, która wycofała się ze startu jeszcze zanim ruszyła rywalizacja.

Reklama

Polak i Holender czwartkowym meczem rozpoczęli wspólne występy w Wielkim Szlemie. Umówili się oni na stałą współpracę w tym sezonie. Przez ostatnie cztery lata lubinianin grał w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo. W Melbourne sięgnął po tytuł w 2014 roku razem ze Szwedem Robertem Lindstedtem.

Koolhof to finalista ubiegłorocznej edycji wielkoszlemowego US Open i kończącego sezon turnieju masters - ATP Finals. W obu imprezach partnerował mu Chorwat Nikola Mektic.

Do tegorocznego Australian Open w deblu z Polaków zgłosił się także Hubert Hurkacz. W tej specjalności, tak jak w singlu, odpadł w pierwszej rundzie.

Wynik meczu 1. rundy debla: Łukasz Kubot, Wesley Koolhof (Polska, Holandia, 4) - Ariel Behar, Gonzalo Escobar (Urugwaj, Ekwador) 6:3, 6:4