Brady po raz drugi w karierze wystąpiła w półfinale turnieju tej rangi. W ubiegłorocznym US Open na tym etapie wyeliminowała ją... Osaka. W Australian Open dotychczas najlepszym wynikiem 25-letniej zawodniczki była 1/8 finału.

Reklama

Obecny wyczyn Amerykanki jest tym bardziej imponujący, że po przybyciu do Melbourne została skierowana na tzw. twardą kwarantannę. Przez dwa tygodnie w ogóle nie mogła opuszczać pokoju hotelowego, ponieważ na pokładzie lecącego na antypody samolotu była razem z nią osoba, która otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19.

Najlepszy w karierze wynik Czeszki

Muchova i Brady zmierzyły się wcześniej raz. W 1/8 finału turnieju WTA w Pradze w 2019 roku po trzysetowym pojedynku góra była Czeszka.

Muchova po raz pierwszy w karierze awansowała w Wielkim Szlemie do czołowej "czwórki". W Australian Open nigdy wcześniej nie przeszła drugiej rundy.

Osaka wcześniej w czwartek pokonała rozstawioną z "10" Serenę Williams. Słynna Amerykanka walczyła w Melbourne o 24. tytuł wielkoszlemowy w singlu i wyrównanie rekordu wszechczasów.