Do 8 czerwca na trybuny będzie mogło wejść maksymalnie 5388 widzów - oficjalnie potwierdziła sekretarz generalny Francuskiej Federacji Tenisowej Amelie Oudea-Castera.

Natomiast od 9 czerwca, gdy dekretem rządowym limit obecności kibiców na stadionie sportowym zostanie podwyższony do 65 procent jego pojemności - na trybunach zasiądzie 13 146 osób.

Reklama

Z powodu pandemii Covid-19 nadal utrzymano w mocy ograniczenia epidemiczne. Każdy, kto będzie chciał wejść na obiekty Rolanda Garrosa będzie musiał mieć aktualną "przepustkę zdrowotną". Chodzi o dokument potwierdzający negatywny wynik testu PCR lub antygenowego, wykonany nie później niż przed upływem 48 godzin. Będzie to mogło być także oficjalne zaświadczenie o wykonanym szczepieniu.

Bez kibiców wieczorami

Organizatorzy turnieju nie otrzymali też zgody na to, aby kibice mogli wchodzić na trybuny w trakcie wieczornych sesji gier, gdy obowiązuje godzina policyjna.

W finale ubiegłorocznej edycji turnieju 19-letnia Iga Świątek pokonała w Paryżu rozstawioną z numerem czwartym Amerykankę Sofię Kenin 6:4, 6:1 i została pierwszą osobą z Polski, która zdobyła tytuł wielkoszlemowy w singlu.