Rozstawiony z numerem 13. Hurkacz przyjechał do Monte Carlo opromieniony zwycięstwem w turnieju tej samej rangi w Miami. Jeśli wygra z Fabbiano, jego kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk Daniel Evans lub Serb Dusan Lajovic. Ten pojedynek również został przerwany i przeniesiony na wtorek. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Evansa 6:3.

W 1/8 finału Hurkacz może zmierzyć się z liderem światowego rankingu Serbem Novakiem Djokovicem.

Na wtorek przeniesiono także deblowy mecz Łukasza Kubota i Holendra Wesleya Koolhofa z francuską parą Adrian Mannarino - Benoit Paire.

Hurkacz zgłosił się również do gry podwójnej, w której jego partnerem jest Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime. Kwalifikacji singla nie przeszedł Kamil Majchrzak.