Dziennik Gazeta Prawana logo

Hubert Hurkacz wciąż 16., awans Kacpra Żuka o 40 pozycji w rankingu ATP

19 kwietnia 2021, 10:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Hubert Hurkacz
<p>Hubert Hurkacz</p>/Newspix
Hubert Hurkacz utrzymał 16., najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu tenisistów. Aż o 40 pozycji, z 212. na 172., awansował Kacper Żuk, zwycięzca challengera ATP w chorwackim Splicie.

Na liście światowej prowadzi Serb Novak Djokovic, przed Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem i Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

W poprzednim tygodniu Hurkacz uczestniczył w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo. W drugiej rundzie przegrał z Brytyjczykiem Danielem Evansem 4:6, 1:6.

W tych zawodach triumfował (bez straty seta) Grek Stefanos Tsitsipas, który w rankingu umocnił się na piątym miejscu. Z kolei jego finałowy przeciwnik Rosjanin Andriej Rublow przesunął się z ósmej na siódmą pozycję na liście ATP.

Eliminacji singla nie przeszedł Kamil Majchrzak. W rankingu spadł ze 117. na 123. pozycję. Natomiast Żuk po zwycięstwie w Chorwacji awansował na najwyższą w karierze 172. pozycję.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj