Lewandowski wprawdzie sam nagrody nie dostał, ale i tak może być zadowolony, bo Laureus otrzymał jego klub Bayern Monachium. To właśnie z nim polski napastnik sięgnął po sześć tytułów w minionym sezonie.

Reklama

Gala Nagród odbyła się w Sewilli, ale z powodu pandemicznych ograniczeń odbyła wyłącznie online. To 22. edycja, a laureatów wybrał panel złożony z 68 sportowych znakomitości, który wskazał najlepszych w poszczególnych kategoriach.

19-letnia Świątek, była nominowana w kategorii "niespodzianka roku", ale nagrodę ostatecznie otrzymał 24-letni Patrick Mahomes, który poprowadził drużynę Kansas City Chiefs do pierwszego od 50 lat sukcesu w rozgrywkach o Super Bowl w futbolu amerykańskim.

W innych kategoriach zwyciężali m.in. mistrz Formuły 1 Lewis Hamilton za walkę z rasizmem i egipski piłkarz Liverpoolu Mohamed Salah za zaangażowanie w sprawy społeczne. Nagrodzona za całokształt kariery oraz walkę o równouprawnienie została ikona tenisa Amerykanka Billie Jean King.

Reklama

Nagrody Laureusa przyznawane są od 2000 roku. Pomysłodawcą wyróżniania sportowców w ten sposób był ówczesny prezydent RPA, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Nelson Mandela.