Świątek w rankingu WTA zajmuje dziewiąte miejsce, a doświadczona Hsieh jest w nim 66. Linette jest sklasyfikowana na 44. pozycji, a Anisimova na 81.

Reklama

Szansę na dołączenie do głównej drabinki ma jeszcze Urszula Radwańska, która w piątek rozegra mecz trzeciej, decydującej rundy kwalifikacji.

Wcześniej swojego rywala w pierwszej rundzie turnieju głównego poznał Hubert Hurkacz. Rozstawiony z numerem 14. wrocławianin zmierzy się z Włochem Lorenzo Musettim.

Rywale w deblu

Magda Linette i Alicja Rosolska, które wystąpią wspólnie w deblu, w pierwszej rundzie zmierzą się z Ukrainką Ludmiłą Kiczenok i Japonką Makoto Ninomiyą. Rywali na otwarcie poznali też

Linette i Rosolska połączyły teraz siły głównie z myślą o zbliżających się igrzyskach w Tokio. Pierwsza z Polek specjalizuje się w singlu i w tej konkurencji również zagra na londyńskiej trawie. Druga pod koniec maja występem wielkoszlemowym French Open wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej.

Łukasz Kubot i Brazylijczyk Marcelo Melo będą w Londynie rozstawieni z numerem ósmym. W pierwszej rundzie zagrają z Duńczykiem Frederikiem Nielsenem i Chorwatem Franko Skugorem. Polak i Brazylijczyk w 2017 roku triumfowali w Wimbledonie. Po zakończeniu minionego sezonu zakończyli po czterech latach stałą współpracę, ale w tym roku wystąpili już razem na kortach im. Rolanda Garrosa - odpadli w pierwszej rundzie

Losowanie odbyło się w piątek w Londynie. Zmagania w głównej części turnieju rozpoczną się w poniedziałek.

To pierwsza edycja Wimbledonu po dwuletniej przerwie. W poprzednim sezonie cała część sezonu rozgrywana na kortach trawiastych została odwołana z powodu pandemii COVID-19.