Jabeur (nr 21. w turnieju) była pierwszą arabską tenisistką w ćwierćfinale londyńskich zawodów. Wyrównała też swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie - do "ósemki" dotarła już w Australian Open 2020.

I właśnie na ćwierćfinale zakończyła swój udział w turnieju na kortach Wimbledonu. Przegrała w dwóch setach z Białorusinką Aryną Sabalenką, jedną z najpoważniejszych kandydatek do końcowego triumfu, która w tym pojedynku zanotowała 27 tzw. wygrywających uderzeń.

Dzień wcześniej Jabeur wygrała z rozstawioną z numerem siódmym Igą Świątek, zwyciężając 5:7, 6:1, 6:1. W trzech poprzednich rundach Polka nie straciła ani jednego seta.

W półfinale Sabalenka zmierzy się z turniejową "ósemką" Karoliną Pliskovą. Czeszka nie miała żadnych kłopotów w rywalizacji ze Szwajcarką Viktoriją Golubic, zwyciężając 6:2, 6:2.

Kerber w półfinale

Z turnieju odpadła natomiast inna Czeszka - Karolina Muchova (19.). We wtorkowym ćwierćfinale przegrała 2:6, 3:6 z rozstawioną z numerem 25. Angelique Kerber, triumfatorką Wimbledonu z 2018 roku.

Kolejną rywalką 33-letniej Niemki polskiego pochodzenia będzie liderka światowego rankingu Ashleigh Barty, która pokonała rodaczkę Ajlę Tomljanovic 6:1, 6:3.