W półfinałach Kucova pokonała Niemkę Tamarę Korpatsch (162.) 6:0, 6:3, natomiast Zanevska zwyciężyła Katerynę Kozłową (141.) 6:2, 4:6, 6:3.

W sobotę Ukrainka dwa razy musiała jednak wyjść na kort. Najpierw przyszło jej bowiem dokończyć przerwane w piątek wieczorem z powodu zapadających ciemności ćwierćfinałowe spotkanie z Katarzyną Kawą (143.). W uprzywilejowanej sytuacji była Polka, która wygrała pierwszego seta 7:5, a w kolejnym był remis 3:3.

Kozłowa okazała się jednak lepsza w drugiej partii 7:5, a w trzeciej nie dała rywalce szans i gładko triumfowała 6:1.

Finały odbędą się w niedzielę. Pierwsze, o godz. 12.30, na kort centralny Arki wyjdą deblistki – przeciwniczkami Piter i Ukrainki Kateryny Bondarienko będą Anna Danilina z Kazachstanu i Białorusinka Lidzia Marozawa. Zwyciężczynie otrzymają do podziału 10 300 dolarów.

Po tej konfrontacji rozpocznie się decydujący mecz gry pojedynczej z premią w wysokości 29 200 dol.