Mamy dwa inne scenariusze. Tym bardziej, że Roger Federer jest kilka lat starszy, a jego kontuzja jest z pewnością poważniejsza niż Rafaela Nadala - uważa Hindus.

Jego zdaniem Szwajcar boryka się z problemem z kolanem od wielu miesięcy. Kontuzja nie została całkowicie wyleczona i teraz będzie musiał przejść kolejną operację.

Reklama

To bardzo delikatna sytuacja. Roger ma poważny problem z nogą, widziałem go ostatnio z bliska w Waszyngtonie, widać było, że mu to przeszkadza - dodał Amritraj.

Hindus przyznał, że jego zdaniem kontuzja Hiszpana jest znacznie łatwiejsza do opanowania. Jeśli Rafa zdoła wrócić do formy i będzie zmotywowany, to szybko wróci do optymalnej dyspozycji - zaznaczył.

Reklama

Federer i Nadal prawie w tym samym czasie zdecydowali, że kończą tegoroczny sezon i nie wystąpią w US Open.

Kontuzje mistrzów

Federer przejdzie nową operację prawego kolana. Były numer 1 światowego rankingu rozegrał w tym roku zaledwie 13 meczów, odniósł 9 zwycięstw i doznał 4 porażek. Jego najlepszym wynikiem był awans do ćwierćfinałów w Wimbledonie, gdzie przegrał z Hubertem Hurkaczem.

Z kolei Nadal zdobył nawet dwa tytuły w 2021 roku, ale kontuzja stopy ograniczała jego możliwości przez większą część sezonu. 35-letni Hiszpan nie zdołał przejść półfinału na Roland Garros i musiał zrezygnować zarówno z Wimbledonu, jak i z igrzysk olimpijskich w Tokio.