Dziennik Gazeta Prawana logo

Tenisistka Lepchenko zawieszona. Złamała przepisy antydopingowe

19 sierpnia 2021, 19:21
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Doping
<p>Doping</p>/Shutterstock
Tenisistka Varvara Lepchenko została tymczasowo zawieszona za złamanie przepisów antydopingowych - poinformowała światowa federacja (ITF). Wynik badania wykazał w organizmie 35-letniej Amerykanki obecność zabronionych substancji.

 Lepchenko zawieszona

Lepchenko dostarczyła próbkę moczu 12 lipca w związku ze startem w turnieju WTA w Budapeszcie. Jak podała ITF, wykryto w niej obecność metabolitów adrafinilu i/lub modafinilu. Obie substancje znajdują się na liście zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową (WADA).

Zajmująca 124. miejsce w światowym rankingu Amerykanka została powiadomiona o tymczasowym zawieszeniu 9 sierpnia, a w czwartek weszło ono w życie.

 - zaznaczono w komunikacie światowej federacji tenisowej.

Urodzona w Taszkencie zawodniczka, która w 2012 roku była 19. na liście WTA, od 2007 roku gra jako reprezentantka USA. W Wielkim Szlemie najdalej dotarła do 1/8 finału w singlu i do półfinału w deblu (Australian Open 2013). 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj