O odpadnięciu Hiszpanii zadecydowała deblowa porażka Marcela Granollersa i Feliciano Lopeza z Asłanem Karacewem i Andriejem Rublowem 6:4, 2:6, 4:6.

Reklama

Do finałowych rozgrywek o Puchar Davisa przystąpiło 18 drużyn podzielonych na sześć grup - po dwie grupy grały w Madrycie, Turynie i Innsbrucku.

W 1/4 finału w poniedziałek Włochy zagrają z Chorwacją, we wtorek Wielka Brytania z Niemcami, w środę Serbia z Kazachstanem, a w czwartek Rosja ze Szwecją.

Od półfinału rywalizacja będzie się toczyć już tylko w stolicy Hiszpanii, gdzie dwa lata temu rozgrywany był cały turniej (ubiegłoroczną edycję odwołano z powodu pandemii). Finał zaplanowano na 5 grudnia.

Reklama
Wyniki niedzielnych meczów:

grupa A (Madryt)

Hiszpania - Rosyjska Federacja Tenisowa 1:2
Feliciano Lopez - Andriej Rublow 2:6, 6:3, 6:4
Pablo Carreno-Busta - Daniił Miedwiediew 2:6, 6:7 (3-7)
Marcel Granollers, Feliciano Lopez - Asłan Karacew, Andriej Rublow 6:4, 2:6, 4:6

grupa B (Madryt)

Kanada - Kazachstan 0:3
Brayden Schnur - Michaił Kukuszkin 3:6, 7:6 (7-5), 5:7
Vasek Pospisil - Aleksander Bublik 2:6, 6:7 (6-8)
Peter Polansky, Brayden Schnur - Andriej Gołubiew, Aleksander Nedowiesow 4:6, 7:6 (8-6), 1:6

grupa C (Innsbruck)

Wielka Brytania - Czechy 2:1
Daniel Evans - Tomas Machac 2:6, 5:7
Cameron Norrie - Jiri Lehecka 6:1, 2:6, 6:1
Joe Salisbury, Neal Skupski - Tomas Machac, Jiri Vesely 6:4, 6:2

grupa D (Turyn)

Chorwacja - Węgry 2:1
Nino Serdarusic - Fabian Marozsan 6:4, 6:4
Marin Cilic - Zsombor Piros 6:4, 5:7, 4:6
Nikola Mektic, Mate Pavic - Fabian Marozsan, Peter Nagy 7:6 (8-6), 6:2

grupa E (Turyn)

USA - Kolumbia 1:2
Frances Tiafoe - Nicolas Mejia 4:6, 6:3, 7:6 (9-7)
John Isner - Daniel Elahi Galan 3:6, 6:3, 6:7 (5-7)
Reilly Opelka, Jack Sock - Juan Sebastian Cabal, Robert Farah 0:3 i krecz Amerykanów

grupa F (Innsbruck)

Austria - Niemcy 1:2
Jurij Rodionov - Dominik Koepfer 6:1, 7:5
Dennis Novak - Jan-Lennard Struff 5:7, 4:6
Oliver Marach, Philipp Oswald - Kevin Krawietz, Tim Puetz 3:6, 4:6