54-latek oskarżony był o oszustwa związane z ogłoszonym wobec niego bankructwem. Postawiono mu 24 zarzuty na podstawie ustawy o upadłości majątkowej, za okres od maja do października 2017 roku.

Reklama

Sąd nie ogłosił jeszcze wyroku, powinno to nastąpić 29 kwietnia. Do tego czasu Niemiec pozostanie na wolności.

Były sportowiec oskarżany był o zatajanie informacji, w tym bankowych, które mogły pomóc w spłacie długów. „Boom Boom” Becker m.in. ukrywał kilka nieruchomości i około 1,8 miliona funtów (2,1 miliona euro). W akcie oskarżenia wskazywano m.in., że nie przekazał niektórych swoich trofeów z Wimbledonu i Australian Open.

Jego kłopoty związane są z niespłaconą pożyczką w wysokości 3,5 mln euro od prywatnego brytyjskiego banku Arbuthnot Latham. Becker od początku odrzucał wszystkie zarzuty przeciwko niemu, tłumacząc się, że polegał wyłącznie na doradcach i prawnikach.

W zeszłym miesiącu sąd uznał, że Becker postąpił nieuczciwie, nie przekazując aktywów.

Becker w roku 1985, w wieku 17 lat, został najmłodszym zwycięzcą Wimbledonu w singlu. Przydomek "Boom Boom” nadano mu za jego sposób gry na korcie. Jego dynamiczna gra i młodzieńczy entuzjazm, uczyniły go ulubieńcem londyńskiej publiczności. W ciągu kariery zwyciężył w sześciu wielkoszlemowych turniejach. Niemiec w sumie wygrał 49 turniejów tenisowych, zdobył złoty medal olimpijski w Barcelonie (1992). Zarobił ponad 20 mln euro podczas swojej kariery sportowej.