Dziennik Gazeta Prawana logo

Daniłł Miedwiediew w finale turnieju w Halle

18 czerwca 2022, 16:57
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Daniił Miedwiediew
<p>Daniił Miedwiediew</p>/Newspix
Najwyżej rozstawiony rosyjski tenisista Daniił Miedwiediew pokonał Niemca Oscara Otte 7:6 (7-3), 6:3 i awansował do finału turnieju ATP na trawiastych kortach w Halle (pula nagród 2,135 mln euro). Zmierzy się w nim z Hubertem Hurkaczem, który wygrał z Australijczykiem Nickiem Kyrgiosem.

Lider światowego rankingu prezentuje na trawie wysoką dyspozycję. Przed tygodniem dotarł do finału w s'Hertogenbosch, w którym uległ jednak Holendrowi Timowi van Rijthovenowi i wciąż czeka na pierwsze turniejowe zwycięstwo w tym roku. W Niemczech w czterech spotkaniach nie stracił ani jednego seta.

Będzie to 25. finał w karierze 26-letniego tenisisty z Moskwy. W jego dorobku jest 13 tytułów, w tym jeden na trawie - przed rokiem na Majorce.

 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Michał Ignasiewicz
oprac. Michał Ignasiewicz

Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraWypadek wojskowej ciężarówki. Dwóch żołnierzy trafiło do szpitala »
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj