Dziennik Gazeta Prawana logo

Iga Świątek dwunasty tydzień na czele rankingu WTA

20 czerwca 2022, 08:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Iga Świątek
<p>Iga Świątek</p>/Shutterstock
Od 4 kwietnia Iga Świątek nieprzerwanie prowadzi w światowym rankingu tenisistek. Po zwycięstwie przed dwoma tygodniami w wielkoszlemowym French Open w Paryżu Polka nie startowała i wystąpi dopiero w rozpoczynającym się za tydzień Wimbledonie.

W czołowej dziesiątce rankingu doszło do kilku drobnych przetasowań, m.in. triumfatorka turnieju w Berlinie Tunezyjka Ons Jabeur awansowała z czwartego na trzecie miejsce kosztem Hiszpanki Pauli Badosy, a na piąte z szóstego powróciła Greczynka Maria Sakkari.

Magda Linette przesunęła się z 67. na 65. pozycję, a Magdalena Fręch z 92. na 91.

W drugiej setce listy WTA są dwie biało-czerwone - Katarzyna Kawa jest sklasyfikowana na 131. pozycji, a Maja Chwalińska na 185.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj