Dziennik Gazeta Prawana logo

Turniej WTA w Cincinnati. Rosolska odpadła w deblu, Świątek zagra ze Stephens

16 sierpnia 2022, 09:23
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Iga Świątek
<p>Iga Świątek</p>/Newspix
Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe przegrały z Czeszką Marie Bouzkovą i Niemką Laurą Siegemund 3:6, 7:6 (9-7), 7-10 w 1. rundzie debla turnieju tenisowego WTA w Cincinnati. Iga Świątek w drugiej rundzie singla zagra z Amerykanką Sloane Stephens.

Wcześniej w deblu Magda Linette w parze z Serbką Aleksandrą Krunic przegrały z Amerykanką Desirae Krawczyk i Holenderką Demi Schuurs 4:6, 6:4, 6-10.

W singlu turnieju na twardych kortach w Cincinnati zagra Świątek, która rywalizację rozpocznie od drugiej rundy. Jej rywalką będzie sklasyfikowana na 57. miejscu w rankingu WTA Amerykanka Sloane Stephens, która w pierwszej rundzie w godzinę wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet 6:1, 6:0. Polka jeszcze nigdy z nią nie grała.

Turniej w Cincinnati jest dla liderki światowych list ostatnim sprawdzianem przed wielkoszlemowym US Open, który w Nowym Jorku rozpocznie się 29 sierpnia.

Wynik pierwszej rund debla:

Maria Bouzkova, Laura Siegemund (Czechy, Niemcy) - Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) 6:3, 6:7 (7-9), 10-7

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj