Djoko nie zagra z powodów osobistych. Był obecny w reprezentacji niezliczoną ilość razy, ale tym razem po prostu nie może. Jeśli zdołamy awansować, mógłby dołączyć do nas w Maladze w listopadzie - powiedział trener tenisowej reprezentacji Serbii, Wiktor Troicki.

Reklama

Hiszpania już wcześniej podawała, że nie będzie mogła skorzystać ze swojego lidera Rafy Nadala. W grupie B ponadto zagrają ekipy Kanady i Korei Południowej.

Szesnaście ekip, które będą walczyć o główne trofeum, zostało podzielonych na cztery grupy. W grupie A w Bolonii zagrają Włochy, Chorwacja, Argentyna i Szwecja, w gr. C w Hamburgu: Niemcy, Francja, Belgia i Australia, a w gr. D w Glasgow: USA, Wielka Brytania, Kazachstan i Holandia.

Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewnią sobie awans do turnieju finałowego Davis Cup 2022. Ostatni etap rozgrywek został zaplanowany również w Hiszpanii, w dniach 21-27 listopada w Maladze.

Reklama

Broniąca trofeum Rosja, która w ostatnim finale wygrała z Chorwacją 2:0, wskutek sankcji nałożonych przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) po inwazji zbrojnej na Ukrainę, została wykluczona z rozgrywek.

Polscy tenisiści po marcowej porażce z Portugalią 0:4 spadli do Grupy Światowej II i w połowie września zagrają w Inowrocławiu z zespołem Indonezji.