Pozytywny wynik dały badania zarówno próbki A jak i B.

Reklama

Halep nie przyznaje się do winy, a w opublikowanym na Instagramie oświadczeniu stwierdziła, że wiadomość o pozytywnym wyniku testu jest "największym szokiem w jej życiu".

Dziś rozpoczął się najważniejszy mecz w moim życiu: walka o prawdę. Zostałam poinformowana, że w moim organizmie w ekstremalnie niskim stężeniu wykryto substancję o nazwie Roxadustat. Przez całą moją karierę pomysł na oszukiwanie nawet nie przeszedł mi przez myśl. Mierząc się z tak niesprawiedliwą sytuacją czuję się zdezorientowana i zdradzona. Będę walczyła do końca, aby udowodnić, że nigdy świadomie nie zażyłam zabronionej substancji i wierzę, że wcześniej lub później prawda wyjdzie na jaw. To nie kwestia tytułów i pieniędzy tylko honoru i miłości do tenisa, którą rozwinęłam w sobie przez ostatnie 25 lat - napisała Halep.

Roxadustat stosowany jest przy leczeniu anemii. Stymuluje produkcję hemoglobiny i czerwonych krwinek. Podaje się go w formie doustnej.

Reklama

31-letnia Rumunka w dorobku ma m.in. dwa wygrane turnieje wielkoszlemowe - French Open 2018 i Wimbledon 2019. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w rankingu WTA.

W tegorocznym US Open Halep odpadła już w pierwszej rundzie. We wrześniu zdecydowała się zakończyć sezon i poddała się operacji nosa, aby rozwiązać problemy z oddychaniem.