W światowym rankingu tenisowym 25-letni Hurkacz zajmuje 10. miejsce, a starszy o dwa lata Norrie jest sklasyfikowany cztery lokaty niżej.

Graliśmy naprawdę dobry tenis. Starałem się dobrze się bawić i rywalizować tak mocno, jak tylko potrafię. Wspaniale jest tu być i wszystkiego najlepszego. Wesołych Świąt! - powiedział Hurkacz tuż po zwycięstwie w Hongkongu.

Reklama

Norrie też podziękował m.in. organizatorom i kibicom, a o polskim tenisiście powiedział: Brawo dla "Hubiego", był dzisiaj zbyt dobry.

Dla Hurkacza to był ostatni sprawdzian przed występem w United Cup. Nowy turniej drużynowy mikstów, który zainauguruje sezon 2023, zacznie się 29 grudnia w trzech australijskich miastach: Sydney, Brisbane i Perth.

Reklama

Biało-czerwonych na korcie będzie reprezentować również m.in. Iga Świątek, liderka rankingu WTA.

Polska, rozstawiona z numerem drugim, w United Cup w grupie zmierzy się w Brisbane ze Szwajcarią i Kazachstanem. Faza grupowa potrwa do 4 stycznia. Final Four zaplanowano na 6-8 stycznia w Sydney.

W turnieju weźmie udział 18 zespołów, a w puli nagród jest 15 milionów dolarów. Głównym organizatorem zawodów, które zastąpią w kalendarzu męski ATP Cup, są australijska federacja oraz stowarzyszenia WTA i ATP.