Dziennik Gazeta Prawana logo

Australian Open. Występ Raducanu pod znakiem zapytania

5 stycznia 2023, 16:48
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Emma Raducanu
<p>Emma Raducanu</p>/Newspix
Brytyjska tenisistka Emma Raducanu z powodu kontuzji przerwała mecz 2. rundy turnieju WTA 250 w Auckland ze Słowaczką Viktorią Kuzmovą. Występ triumfatorki US Open z 2021 roku w rozpoczynającym się 16 stycznia Australian Open jest niepewny.

Raducanu wycofała się z gry na początku trzeciego seta. Pierwszy wygrała 6:0, w drugim lepsza była rywalka, która zwyciężyła 7:5.

Wcześniej 20-letnia Brytyjka poprosiła o przerwę medyczną z powodu podejrzenia skręcenia kostki. Uraz ostatecznie zmusił ją do kreczu - nie zdołała dograć do końca nawet pierwszego punktu trzeciego seta, a kort opuszczała ze łzami w oczach.

Od kiedy Raducanu triumfowała w Nowym Jorku, była uznawana za wschodzącą gwiazdę tenisa i umieszczana w jednym rzędzie z obecną liderką światowego rankingu Igą Świątek. Później jednak Brytyjkę zaczęły trapić liczne kontuzje. W 2022 roku przedwcześnie kończyła mecze cztery razy. Ostatnio zmagała się z urazem nadgarstka.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj