Historia: Wimbledon to najstarszy turniej tenisowy na świecie. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1877 roku. Długa historia i tradycje związane z turniejem nadają mu wyjątkowego charakteru i prestiżu.

Trawiasta nawierzchnia: Wimbledon jest jedynym turniejem wielkoszlemowym, który odbywa się na trawiastej nawierzchni. Ten rodzaj podłoża ma swoje specyficzne wymagania i wpływa na styl gry, co czyni z Wimbledonu unikalne wydarzenie.

Reklama

Dress Code: W Wimbledonie obowiązuje ścisły biały kod ubioru. Zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki muszą nosić głównie białe stroje, co dodaje turniejowi elegancji i powagi.

Tradycje: Wimbledon to miejsce wielu unikalnych tradycji, takich jak spożywanie truskawek ze śmietaną przez kibiców. Ponadto, w przeciwieństwie do innych turniejów, w Wimbledonie nie ma gry w niedzielę.

Reklama

Royal Box: Miejsce, gdzie podczas turnieju zasiadają członkowie rodziny królewskiej i inni znamienici goście. To jest kolejna cecha, która dodaje turniejowi prestiżu.

Atmosfera: Wielu kibiców i graczy twierdzi, że atmosfera podczas turnieju Wimbledon jest nieporównywalna z żadnym innym turniejem tenisowym. Od pięknych, zielonych boisk po entuzjazm tłumów, wszystko przyczynia się do unikalnej atmosfery Wimbledonu.

Wszystko to sprawia, że Wimbledon jest naprawdę wyjątkowy i odgrywa centralną rolę w kalendarzu tenisowym.