Kerber postawiła się Świątek

To był trzeci pojedynek obu tenisistek. Wszystkie wygrała Polka, ale poniedziałkowe zwycięstwo nie przyszło łatwo. Zwłaszcza w pierwszym secie pojedynek był bardzo zacięty. Ostatecznie lepsza okazała się Świątek, która wygrała 7:5.

Na początku drugiej partii Kerber nadal stawiała opór, lecz z biegiem czasu inicjatywę przejęła Świątek i po ponad półtorej godziny zakończyła spotkanie wygrywając drugiego seta 6:3.

Bilans przemawia za Świątek

W kolejnej rundzie nasza tenisistka zmierzy się z Madison Keys. Dla obu zawodniczek będzie to rewanż za półfinał ostatniego turnieju rangi 1000 w Madrycie. Polka wygrała wtedy z Amerykanką 6:1, 6:3, a następnie triumfowała w całej imprezie po raz pierwszy w karierze.

W sumie raszynianka ma na swoim koncie trzy zwycięstwa nad notowaną na 16. miejscu Keys i jedną porażkę. W Rzymie, gdzie Świątek triumfowała w 2021 i 2022 roku, mierzyła się z Amerykanką w drodze po pierwszy tytuł w stolicy Włoch trzy lata temu. W drugiej rundzie wygrała wówczas 7:5, 6:1.