Początek spotkania nie przebiegał po myśli gospodarzy, bo w pierwszym wyścigu kapitan Motoru Grigorij Łaguta mając problemy z motocyklem przyjechał na ostatniej pozycji, a w drugim, w którym startowali juniorzy, z powodu najechania na taśmę startową wykluczony został Wiktor Lampart, najlepiej punktujący młodzieżowiec w ekstralidze. Tylko dzięki temu, że defekt uniemożliwił juniorowi GKM Sewerynowi Orgackiemu przekroczenie linii mety i zaliczenie jednego punktu, po dwóch wyścigach lublinianie prowadzili 6:5, bo trzy punkty zdobył Mateusz Cierniak, a dwa Mateusz Bartkowiak.

Reklama

Kiedy po trzecim, najszybszym biegu Dominik Kubera z Mikkelem Michelsenem nie dali szans parze gości Nicki Pedersen, Norbert Krakowiak i Motor prowadził 11:6, wydawało się, że przewaga gospodarzy będzie szybko rosła. Niespodziewanie jednak po ośmiu wyścigach wynosiła ona zaledwie trzy punkty (25:22), na co wpływ miało niecodzienne wydarzenie, kiedy wykluczony został Michelsen za spowodowanie upadku swojego klubowego partnera Lamparta.

Dalszy przebieg tego meczu, ku zadowoleniu licznie zebranej publiczności, wrócił do wcześniejszych przewidywań, bo gospodarze wygrywali już wszystkie biegi z wyjątkiem czternastego, remisowego z powodu wykluczenia Cierniaka walczącego o trzecią pozycję z upadającym Krakowiakiem.

W zespole gości najlepszym zawodnikiem był Duńczyk Kenneth Bjerre, który wygrywając trzy kolejne biegi przerwał swoją mało chlubną serię 40 wyścigów w ekstralidze (licząc łącznie z poprzednim sezonem) bez zwycięstwa.

Wśród motorowców pierwszoplanowe role obok liderów Michelsena i Łaguty oraz juniora Lamparta odgrywali tym razem Jarosław Hampel i Kubera, który z "dziką kartą" wystąpi w rundach Grand Prix, jakie 6 i 7 sierpnia rozegrane zostaną na torze w Lublinie.

Reklama

Motor Lublin - ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 56:33
Punkt bonusowy dla Motoru, bo pierwszy mecz zakończył się remisem 45:45. Motor zapewnił sobie udIał w play off
Motor Lublin: Jarosław Hampel 13 (3,2,2,3,3), Dominik Kubera 12 (3,1,3,3,2), Mikkel Michelsen 10 (2,3,w,2,3), Grigorij Łaguta 8 (0,3,3,2), Wiktor Lampart 6 (t,2,1,3), Mateusz Cierniak 4 (3,0,1,w), Krzysztof Buczkowski 3 (1,1,1,-)
ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz: Kenneth Bjerre 13 (3,3,3,1,2,1), Krzysztof Kasprzak 6 (1,0,2,1,2), Przemysław Pawlicki 6 (2,2,2,0,0), Nicki Pedersen 4 (1,2,1,d), Norbert Krakowiak 2 (0,1,d,-,1), Mateusz Bartkowiak 2 (2,0,0,0), Seweryn Orgacki 0 (d,0,-)
Najlepszy czas 65,86 uzyskał Dominik Kubera w 3. wyścigu
Sędzia: Michał Sasień (Gdańsk)
Widzów: 7,5 tys.





Wyniki meczów 13. kolejki i tabela ekstraligi żużlowej:
Motor Lublin - ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 56:33
Pozostałe mecze kolejki
2021-08-01:
Marwis.pl Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno (16.30)
Moje Bermudy Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław (19.15)
2021-08-08:
Eltrox Włókniarz Częstochowa - eWinner Apator Toruń (19.15)






Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, małe punkty zdobyte, małe punkty stracone, punkty, różnica małych punktów)
1. Betard Sparta Wrocław 12 10 0 2 612-467 24 +145
2. Moje Bermudy Stal Gorzów 12 9 0 3 572-507 23 +65
3. Motor Lublin 13 9 1 3 609-559 23 +50
4. Fogo Unia Leszno 12 7 0 5 563-517 17 +46
5. Eltrox Włókniarz Częstochowa 12 6 0 6 544-536 14 +8
6. eWinner Apator Toruń 12 2 1 9 516-564 7 -48
7. Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 12 2 1 9 489-591 6 -102
8. ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz 13 1 3 9 502-666 5 -164







Mecze w następnej kolejce
2021-08-20:
Betard Sparta Wrocław - Marwis.pl Falubaz Zielona Góra
eWinner Apator Toruń - Moje Bermudy Stal Gorzów
2021-08-22:
Fogo Unia Leszno - Motor Lublin
ZooLeszcz DPV Logistic GKM Grudziądz - Eltrox Włókniarz Częstochowa