To jest dzień dobrych wiadomości. Po informacji o uzgodnieniu warunków nowej umowy z kapitanem ZooLeszcz DPV Logistic GKM Przemysławem Pawlickim, miło nam poinformować o zawarciu kolejnego porozumienia. Nasz klub nadal reprezentować będzie tegoroczny lider Nicki Pedersen! Duńczyk zdecydował się związać z Grudziądzem na dłużej, a nowy kontrakt obowiązywać będzie na sezony 2022 i 2023 - poinformował w czwartkowe popołudnie klub.

Reklama

Pedersen był bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem GKM. Słabsza forma przyszła pod koniec ligowego sezonu, po koszmarnie wyglądającym upadku w meczu z eWinner Apatorem Toruń. Jednak w ostatnim spotkaniu, decydującym o obronie miejsca w ekstralidze, Duńczyk zdobył dla grudziądzkiego klubu 11 punktów.

W klasyfikacji indywidualnej zawodników ekstraligi zajął 13. pozycję ze średnią 2,029 punktu na bieg. Łącznie dla ZooLeszcz DPV Logistic GKM zdobył 140 punktów. Mimo specyficznego charakteru żużlowca, czasami kontrowersyjnego, to właśnie jego sportowa postawa w głównej mierze przesądziła o tym, że zdecydowano się przedłużyć z nim umowę.

Nicki Pedersen kolejne dwa sezony również żółto-niebieski - napisał na swoim profilu społecznościowym prezes GKM Marcin Murawski.

Reklama

To drugi zawodnik, z którym klub z Grudziądza szybko doszedł do porozumienia. Wcześniej warunki nowej umowy ustalono z kapitanem zespołu Przemysławem Pawlickim. Od tych dwóch żużlowców rozpoczęło się kompletowanie przy ul. Hallera 4 składu na sezon 2022.