Informacje o tym, że Pawlicki ma dołączyć do Sparty pojawiły się już kilka tygodni temu. W czwartek wrocławski klub oficjalnie potwierdził, że żużlowiec będzie bronił barw zespołu z Dolnego Śląska.

Reklama

Mało jest tak charakternych zawodników jak Piotr. Jestem przekonany, że będzie ważnym ogniwem naszej drużyny i nasz skład będzie jeszcze silniejszy. Pokładamy z nim wielkie nadzieje – skomentował transfer Śledź.

Pawlicki przygodę z żużlem zaczynał w Polonii Piła, ale od 2012 roku jeździł w zespole Unii Leszno. Na swoim koncie ma m.in. pięć drużynowych mistrzostw Polski oraz jedno mistrzostwo indywidualne zdobyte w 2018 roku.

Po wielu latach spędzonych w Lesznie postanowiłem otworzyć nowy rozdział w swojej karierze właśnie we Wrocławiu. Jestem tutaj, aby pomóc Sparcie wrócić na szczyt. Wierzę, że z takimi zawodnikami w składzie oraz wsparciem z trybun będziemy mogli to zrobić – powiedział żużlowiec.

Reklama

Pawlicki jest pierwszym nowym zawodnikiem zakontraktowanym przez Spartę przed kolejnymi rozgrywkami. Kolejnym ma być młodzieżowiec, a poza tym barw wrocławskiego zespołu będą bronić m.in. Maciej Janowski, Bartłomiej Kowalski oraz Brytyjczycy Tai Woffinden i Daniel Bewley. Ten drugi w środę przedłużył umowę z Betardem do 2024 roku.