W razie wygranej, w drugiej rundzie, Domachowska może trafić na Białorusinkę Wiktorię Azarenkę, rozstawioną z numerem ósmym, która wcześniej musi się uporać z Rumunką Alexandra Dulgheru, triumfatorka tegorocznego turnieju Warsaw Open.

Austriaczka Patricia Mayr będzie rywalką rozstawionej z numerem dwunastym Agnieszki Radwańskiej w pierwszej rundzie rozpoczynającego się w poniedziałek wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open w Nowym Jorku (z pulą nagród 21,6 mln dolarów).

W kolejnym meczu Polka może spotkać się z Rosjanką Marią Kirilenko, której przeciwniczka w pierwszej rundzie zostanie wyłoniona w kwalifikacjach.

Szczęścia nie miała młodsza z sióstr Radwańskich, Urszula. W pierwszej rundzie zmierzy się z Niemką Kristiną Barrois, ale w kolejnym pojedynku może spotkać się z najwyżej rozstawioną Rosjanką Dinarą Safiną.

Obrończyni tytułu Amerykanka Serena Williams rywalizować będzie ze startującą z dziką kartą rodaczką Alexą Glatch. Podobnie jak rozstawiony z numerem pierwszym Roger Federer. Szwajcar w pierwszym meczu zmierzy się z Devinem Brittonem. Ze swoim największym rywalem Hiszpanem Rafaelem Nadalem może spotkać się dopiero w finale.

Powracająca na korty była liderka światowego rankingu tenisistek, która w Nowym Jorku rywalizuje dzięki dzikiej karcie, Belgijka Kim Clijsters w pierwszej rundzie powalczy z Ukrainką Wiktoriją Kutuzową.