Angielskim klubem, który chce zatrudnić naszego bramkarza, jest prawdopodobnie Bolton, siódmy zespół minionego sezonu w Premiership. Bolton zagra w Pucharze UEFA i szuka zastępcy dla doświadczonego Jussi Jaaskalainena. Fin chce zmienić klub. "Jurek ma już dość siedzenia na ławce, zamierza znowu być pierwszym bramkarzem w drużynie" - podkreśla de Zeeuw.

To oznacza, że Dudek wciąż nie jest zdecydowany na ewentualne przejście do Realu Madryt, gdzie mógłby liczyć jedynie na pozycję zmiennika dla Ikera Casillasa. W przeciwieństwie do Benfiki i Betisu sprawa transferu do Madrytu wciąż jednak jeszcze nie upadła.

Na razie mistrzowie Hiszpanii muszą uporządkować sprawy na swoim podwórku. "Wciąż nie wiadomo, czy w klubie zostaną trener Fabio Capello i dyrektor sportowy Predrag Mijatović" - mówi "Życiu Warszawy" hiszpański menedżer Felix Moneo Gil, który zajmuje się transferem Polaka do Realu. Gil uważa jednak, że Dudkiem w Hiszpanii interesują się też trzy inne kluby. "Moim zdaniem Polak na 90 procent trafi do naszej ligi" - kończy Gil.