Biało-czerwoni rozpoczęli kapitalnie. Już w 5. minucie strzelili gola. Tomasz Cywka idealnie podał do Dawida Janczyka, a ten pokonał bramkarza USA, Chrisa Seitza.

Odpowiedź padła po czterech minutach. Pięknym strzałem głową popisał się amerykański piłkarz polskiego pochodzenia - Danny Szetela. Polski bramkarz Bartosz Białkowski był bez szans. W 20. minucie kapitalną bramkę dla USA zdobył Freddy Adu.

Amerykanie z minuty na minutę grali coraz lepiej. W 28. i 29. minucie bardzo groźnie z dystansu strzelali Jozy Altidore i Freddy Adu. Gdyby nie świetna obrona Białkowskiego, mogło to się skończyć kolejnymi golami dla Amerykanów.

W 32. minucie tak niefortunnie interweniował Julian Velentin, że rozciął sobie łuk brwiowy. Krew lała się strumieniami, dlatego trener zmienił obrońcę na Oforiego Sarkodiego.

Tuż przed przerwą koszmarny błąd popełnił Artur Marciniak. Jeden z przeciwników odebrał mu piłkę, przebiegł pod polską bramkę i podał do Adu. Ten wspaniałym strzałem podwyższył na 3:1 dla USA. Tuż po przerwie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Szetela.

Ale to nie koniec strzelania. W 70. minucie Amerykanie zdobyli kolejną bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jozy Altidore. Nasi obrońcy po raz kolejny mieli problemy z kryciem.

Na 6 minut przed końcem meczu, po raz kolejny Białkowski musiał wyjmować piłkę z siatki. Adu urwał się obrońcom, minął polskiego bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Przeszkodzić mu jeszcze próbował Jarosław Fojut, ale jego starania spełzły na niczym.

Więcej bramek na nasze szczęście już nie padło. Jeżeli Polacy będą chcieli awansować do dalszej fazy mistrzostw, to koniecznie muszą wygrać w piątek z Koreą Południową.

Drugi mecz grupowy piłkarskich mistrzostw świata do lat 20:
Polska - Stany Zjednoczone 1:6
(1:3)
Bramki: Janczyk 5 - Szetela 9 i 50, Adu 20, 45 i 85, Altidore 70
Żółta kartka: Krychowiak (Polska)
Polska: Bartosz Białkowski - Ben Starosta, Jarosław Fojut, Krzysztof Strugarek, Mariusz Sacha (46. Jakub Szałek)- Artur Marciniak (67. Paweł Adamiec), Grzegorz Krychowiak (55. Adrian Marek), Adam Danch, Tomasz Cywka - Patryk Małecki, Dawid Janczyk
USA: Chris Seitz - Tony Beltran, Julian Valentin (36. Ofori Sarkodie), Nathan Sturgis, Anthony Wallace (63. Amaechi Igwe) - Sal Zizzo, Michael Bradley, Danny Szetela, Robbie Rogers - Freddy Adu, Josmer Altidore (79. Dax McCarty)
Sędzia: Martin Hansson (Szwecja)