Na nic zdały się wyjaśnienia działaczy z Warszawy. Działacze UEFA jasno dali do zrozumienia, że nie chcą oglądać na piłkarskich stadionach takich awantur. Zobacz, jak chuligani demolowali stadion i bili się z policją >>>

Wyjaśnienie najpoważniejszej kary nałożonej przez UEFA jest dość skomplikowane. Warszawski klub wykluczono z międzynarodowych rozgrywek w jednym sezonie w ciągu najbliższych pięciu lat. Oznacza to, że Legia straciła prawo gry w Lidze Mistrzów, Pucharze UEFA i Pucharze Intertoto w pierwszym sezonie, w którym zapewni sobie udział w walce o te trofea.

Decyzja UEFA ma konsekwencje nie tylko sportowe, ale i finansowe. Zespół straci kilkanaście milionów złotych. Do tego Legia musi też zapłacić za zniszczenia na stadionie w Wilnie. Ta decyzja może zaważyć na losach Legii Warszawa nawet na kilka najbliższych lat.

Dla większości piłkarzy stołecznego zespołu i ich trenera Jana Urbana to mocny cios. Wszyscy są załamani werdyktem UEFA. Legia ma trzy dni na odwołanie się od tej decyzji.