"Wciąż trwa demontaż wielkiej sceny, na której występowała grupa U2. Skończy się w sobotę i dopiero wtedy będzie można ocenić stan całej murawy. Od początku jednak braliśmy pod uwagę, że po takiej imprezie konieczna będzie jej wymiana. Koszty wypożyczenia nowej nawierzchni na dwa spotkania eliminacyjne pokryje organizator koncertu, co było zapisane w kontrakcie. Niezależnie od wszystkiego, boisko na jesienne mecze reprezentacji będzie idealne" - powiedział Szczerbowski.

Czwartkowy koncert na Stadionie Śląskim obejrzało około 70 tysięcy widzów. Oprócz gigantycznej sceny, trawa musiała też "przyjąć" tysiące stojących na specjalnych podestach fanów U2.

W Chorzowie polscy piłkarze zagrają dwa pozostałe do zakończenia eliminacji mecze na własnym terenie - 5 września zmierzą się z Irlandią Północną, a 14 października ze Słowacją. Potem rozpocznie się modernizacja obiektu, której głównym elementem będzie zadaszenie trybun. Remont ma się skończyć w 2011 roku. Wtedy też zostanie wysiana nowa trawa.