Zdecydowanym faworytem meczu byli siatkarze Brazylii. "Canarinhos" to mistrzowie świata i zwycięzcy czterech ostatnich edycji Ligi Światowej. Jako obrońcom tytułu po prostu nie wypada im przegrać. Ale dość nieoczekiwanie ulegli w pierwszym secie. Rosjanie byli wyraźnie lepsi i wygrali 25:18.

Ale mistrzowie świata to drużyna, która z kolejnymi setami gra coraz lepiej. Giba i spółka szybko podnieśli się po porażce. W drugim secie zagrali dużo lepiej. Poprawili przyjęcie i ataki. Dzięki temu wygrali 25:23 i wyrównali stan rywalizacji na 1:1.

W trzecim secie walka była jeszcze bardziej zażarta, ale znowu lepsi byli Brazylijczycy. Wygrali 28:26. To podłamało Rosjan. Czwartą partię oddali niemal bez walki. Ale nie mają co rozpaczać, bo zarobili 500 tysięcy dolarów. Brazylijczycy wzbogacili się o ogromny milion.