Sopocianki po raz drugi pokonały VK Modranską Prostejov. W minionym tygodniu wicemistrzynie Polski gładko ograły rywalki we własnej hali 3:0 i w rewanżu również nie miały większych problemów. Do większego wysiłku zespół gospodarzy, który poniósł czwartą porażkę, zmusił je tylko w drugim secie.

Było to trzecie zwycięstwo Atomu Trefl, który zajmuje drugie miejsce w tabeli grupy D. Z kompletem czterech wygranych prowadzi Dynamo Kazań.

W pierwszym secie ekipa z Prostejova prowadziła 8:6, ale zespół gości zdobył cztery punkty z rzędu i tej przewagi już nie oddał. Zwycięstwo w tej partii przypieczętowała skutecznym atakiem Turczynka Neriman Ozsoy.

Początek drugiego seta należał do Atomu Trefla, jednak w pewnym momencie rywalki odzyskały inicjatywę i same wyszły na prowadzenie 21:19. Sopocianki obroniły nawet dwie piłki setowe, a za chwilę same nie zmarnowały okazji do podwyższenia prowadzenia. Przy stanie 25:25 miejscowe posłały piłkę w aut, a w następnej akcji nie zawiodła w ataku Niemka Corina Ssuschke-Voigt

Załamanym prowadzeniem przyjezdnych siatkarkom Modranskiej udało się w trzecim secie dotrzymać kroku wicemistrzyniom Polski tylko do wyniku 7:7. Później przewaga ekipy z Sopotu była niezagrożona.