Jeszcze w trzeciej kwarcie Magic przegrywali różnicą 15 pkt. Ale wtedy na parkiet wrócił doskonale dysponowany Vince Carter, który w sumie zdobył dla zespołu z Florydy 25 pkt i miał 6 zbiórek. Tyle samo punktów i 20 zbiórek zapisał na swoje konto Dwight Howard, a Rashard Lewis rzucił 14 pkt i zaliczył 9 zbiórek.

Los Angeles Lakers pokonali Golden State Warriors 130:97. "Wojownicy" już trzecie spotkanie grali bez swojego trenera Dona Nelsona, który leczy zapalenie płuc. Utah Jazz wygrali z Portland Trail Blazers 108:92. To było piąte zwycięstwo w sześciu rozegranych meczach. Dla Utah 26 pkt i 12 zbiórek zanotował Carlos Boozer, 24 pkt rzucił Deron Williams.

W wysokiej formie nadal utrzymuje się LeBron James, który zdobył 25 pkt i miał dwanaście asyst w wygranym 111:95 przez Cleveland Cavaliers meczu z Dallas Mavericks. W zespole z Dallas dobrze zagrali Dirk Nowitzki - 27 pkt i Jason Terry - 25 pkt, ale o porażce przesądziły wysoko przegrane pierwsza i czwarta kwarta.