Polak trafił jedyny rzut z gry, zanotował również zbiórkę i przechwyt. Grał tylko w drugiej kwarcie. W ekipie Magic prym wiedli Vince Carter (28 punktów i 7 zbiórek) oraz Dwight Howard (21 punktów, 23 zbiórki i 4 bloki).

Koszykarze Philadelphia 76ers przerwali serię 12 porażek z rzędu - wygrali z Golden State Warriors 117:101. 20 punktów zdobył Allen Iverson, a świetnie wspierał go Thaddeus Young (26 punktów i 14 zbiórek).

Trwa doskonała passa Boston Celtics - wyjazdowe zwycięstwo z Memphis Grizzlies 110:105, było 11. z rzędu. Mistrzowie NBA z 2008 roku mają najlepszy bilans w rozgrywkach - 20-4. W odniesieniu poniedziałkowej wygranej kluczowa okazała się współpraca całej drużyny - aż sześciu zawodników zdobyło co najmniej 13 punktów, a najlepszy strzelec - Paul Pierce, 19.

Niespodziankę sprawili koszykarze Minnesota Timberwolves, którzy na wyjeździe wygrali z Utah Jazz 110:108. Wygraną zapewnił im na 3 sekundy przed końcem debiutant Jonny Flynn, który w ostatniej akcji trafił z wejścia pod kosz. "Leśne Wilki" mają na koncie dopiero cztery zwycięstwa, ale dwa z nich właśnie nad ekipą Jazz.

W innych meczach Dallas Mavericks pokonali New Orlean Hornets 94:90, Denver Nuggets wygrali z Oklahoma City Thunder 102:93, a Los Angeles Clippers - z Washington Wizards 97:95.