Awans do finału nie przyszedł młodszej z sióstr Williams łatwo, bowiem w drugim secie meczu z Francuzką Aravane Rezai przegrywała już 2:5, ale pięć następnych gemów rozstrzygnęła na swoją korzyśći doprowadziła do decydującej partii. Ostatecznie wygrała 3:6, 7:5, 6:4.

"Właściwie w drugim secie myślałam już o której godzinie jutro będę mogła trenować w Melbourne" - stwierdziła po zwycięstwie Williams, która od poniedziałku na twardych kortach w Melbourne Park będzie broniła tytułu w wielkoszlemowym Australian Open.

Te plany jednak będzie musiała odłożyć o jeden dzień, bowiem w piątkowym finale turnieju w Sydney zmierzy się z Dementiewą, która w półfinale wygrała z Białorusinką Wiktorią Azarenką 6:3, 6:1.