Kolejną rywalką rozstawionej z numerem piątym 21-letniej Polki będzie turniejowa "czwórka" Rosjanka Jelena Dementiewa, która pokonała inną Francuzkę - Aravane Rezai 6:3, 6:3.

W pierwszym secie spotkania z Bartoli Radwańska od początku dominowała na korcie. Prowadziła 4:1, 5:3, a zakończyła tę partię wygrywając następnego gema. Przełomowym momentem drugiej odsłony był piąty gem, który tenisistka z Krakowa wygrała przy podaniu rywalki. Powtórzyła to w siódmym i ostatecznie zwyciężyła 6:2. Mecz trwał 94 minuty.

Bartoli może nabawić się kompleksu Radwańskiej. Obie rywalizowały do tej pory pięciokrotnie i za każdym razem górą była Polka, która w tych meczach straciła tylko jednego gema.

Również z siedem i pół roku starszą Dementiewą, notowaną obecnie jedną lokatę wyżej w rankingu WTA, ósma na świecie najlepsza polska tenisistka ma lepszy bilans spotkań. Z pięciu wygrała trzy, m.in. w 2008 roku w finale imprezy w Stambule.

W Indian Wells Radwańska wyeliminowała wcześniej Argentynkę Giselę Dulko, Rosjankę Annę Czakwetadze, a w pierwszej rundzie miała wolny los.