Polacy zaczęli spotkanie bardzo nerwowo i już po niespełna minucie gry przegrywali 0:2. Sygnał do odrabiania strat dał Bartosz Jurasik, który jako pierwszy Polak strzelił gola na mistrzostwach Europy. Kolejne minuty to jednak dominacja naszych rywali, którzy prowadzą już trzema bramkami.

Po 17 minutach gry "biało-czerwoni" wreszcie doganiają Chorwatów. Świetnym trafieniem z siódmego metra popisał się Karol Bielecki, który w następnej akcji wyprowadza nas na prowadzenie. Niestety cieszyliśmy się z niego zaledwie kilka sekund. Mistrzowie olimpijscy z Aten błyskawicznie odrabiają straty i znowu uciekają nam na dwie bramki. Grali jednak w tym okresie z dwoma zawodnikami przewagi, bo za faule dwoma minutami kary zostali ukarani Lijewski z Jurasikiem.

Polacy wzięli sie na dobre do gry dopiero pod koniec pierwszej połowy. Na szczególne pochwały zasłużył Bartosz Jurasik, który z siedmioma bramkami na koncie powoli wyrasta na bohatera spotkania. To właśnie jego dwa cudowne "lobiki" dały nam remis tuż przed gwizdkiem oznaczjącym przerwę spotkania.

Druga połowa zaczęła się dla nas znakomicie. Po pięknej kontrze na prowadzenie wyprowadził nas - tak dla odmiany - Jurasik. Gra się jednak bardzo wyrównała, a wynik cały czas oscyluje wokół remisu.
Podopieczni Bogdana Wenty, wspierani głośnym dopingiem przez polskich kibiców, robią co mogą, ale cały czas to Chorwaci są o jedną bramkę lepsi.

Niestety w końcówce meczu zupełnie "posypała" się nasza obrona. Chorwaci mają już cztery bramki przewagi, a czasu coraz mniej. O ostatnich minutach meczu nasi zawodnicy będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Na parkiecie istnieli już tylko Chorwaci, którzy ostatecznie wygrali 32:27.

Po pierwszej kolejce zmagań w grupie A na prowadzeniu są Chorwaci. dwa punkty mają także Słoweńcy, którzy pokonali Czechów 34:32. Polacy zajmują czwartą pozycję.

Chorwacja - Polska 32:27 (14:14)

Polska: Szmal - Jurasik 11 (1), Bielecki 6, Tkaczyk 4, K. Lijewski 3, Jachlewski 3 (1), Kuchczyński, Siódmiak, B. Jurecki, M. Jurecki, M. Lijewski

Chorwacja: Alilovic, Jerkovic - Balic 7, Horvath 7, Valcic 5, Sulic 3, Duvnjak 3 (3 z rzutów karnych), Vori 2, Metlicic 2, Lackovic 1, Vukovic 1, Cupic 1, Kaleb, Spoljaric