Dziś znów zawiedli pływacy. Paweł Korzeniowski, były mistrz świata i wicemistrz Europy, zajął dopiero 6. miejsce w finale 200 metrów stylem motylkowym. Polak uzyskał czas 1.54,60. Medalu nie zdobyła też Katarzyna Baranowska, która zajęła 8. miejsce w finale na 200 m st. zmiennym. W eliminacjach odpadł na 200 metrów stylem zmiennym odpadł Łukasz Wójt, podobnie jak kobieca sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, która zajęła... ostatnie miejsce. Jedynie Otylia Jędrzejczak awansowała do jutrzejszego finału 200 m st. motylkowym.

Siatkarki przegrały w dramatycznym spotkaniu z Japonkami 2:3 i szanse na ćwierćfinał są juz naprawdę niewielkie. Polki musiałyby wygrać z reprezentacjami USA i Wenezueli, a to będzie bardzo trudne.

Ucieszył za to tenisowy debel Fyrstenberg/Matkowski. Polacy po przegranym pierwszym secie 1:6 wygrali cały mecz 2:1 i zagrają w ćwierćfinale.

Do finału zawodów wioślarskich awansowała Julia Michalska, która w swoim wyścigu półfinałowym zajęła trzecie miejsce. Jest drugą Polką w historii, która wystąpi w finale A jedynek olimpijskich regat.

Do 1/8 finału olimpijskiego turnieju indywidualnego łuczników awansował Jacek Proć. Polak wygrał z Australijczykiem Sky'em Kimem 111:110. Wcześniej pokonał Chińczyka Wenguana Li 116:111, ustanawiając przy tym nowy rekord olimpijski. Do 1/8 finału awansował też nasz bokser w kategorii 48 kg, Łukasz Maszczyk.

Nieźle spisał się nasz sztangista Krzysztof Szramiak. Po pierwszej części dwuboju Polak zajmował 6. miejsce, ale strata do zawodnika zajmującego medalową pozycję była niewielka. Później udało mu się podrzucić 191 kg, ze 194 kg już sobie nie poradził i ostatecznie zajął 8. lokatę.