Klepacka do trzeciej zawodniczki, Hiszpanki Mariny Alabau, traci już tylko 12 punktów. Do zakończenia rywalizacji pozostały dwa wyścigi, w tym ostatni - liczony podwójnie medalowy.

Dobrze swoje zmagania na igrzyskach zaczął nasz windsurfer, Przemysław Miarczyński. Wygrał pierwszy wyścig, ale w drugim zajął 15. miejsce i w klasyfikacji generalnej zajmuje 15. lokatę.

W klasie Laser Radial nieźle rozpoczęła Katarzyna Szotyńska. Polka w porannym wyścigu zajęła 2. miejsce, w drugim jednak przypłynęła jako 20., a w trzecim 12. i w klasyfikacji generalnej awansowała na 9. pozycję.

Z kolei w klasie Laser w pierwszym wyścigu 32. miejsce zajął Maciej Grabowski, w drugim był 21. W klasyfikacji generalnej Polak zajmuje 19. pozycję.