Zawody nie rozpoczęły się dla Polek za dobrze. Po pierwszej konkurencji pięcioboju - strzelaniu Paulina Boenisz zajmowała w klasyfikacji generalnej 10, miejsce (1132 pkt.), a Sylwia Czwojdzińska - 27. (1024 pkt.).

W drugiej konkurencji - szermierce - obie nasze zawodniczki zaliczyły 21 zwycięstw i 14 porażek. Boenisz awansowała na 5. lokatę (2036 pkt.), a Czwojdzińska - na 19. (1928).

Niestety, w pływaniu było już gorzej. Sylwia Czwojdzińska zdobyła 1256 punktów i spadła na 16. miejsce, Paulina Boenisz - 1192 pkt. i "wylądowała" na odległej 27. pozycji.

Nie najlepiej też Polki radziły sobie w jeździe konnej. Po tej konkurencji Paulina Boenisz zajmowała 12. miejsce, a Sylwia Czwojdzińska była 19.

W ostatniej konkurencji - bieganiu fantastycznie poradziła sobie Boenisz, która startowała z 65. sekundami straty do liderki. Polka wyprzedziła sześć rywalek i ostatecznie zmagania zakończyła na 6. pozycji (5564 pkt.). Sylwia Czwojdzińska również awansowała i zajęła 17. lokatę (5336 pkt.).

Pięciobój wygrała Niemka Lena Schoneborn, srebrny medal zdobyła Brytyjka Heather Fell, a brązowy Ukrainka Wiktoria Tereszuk.