Pierwszy pojedynek w turnieju głównym młodszej z sióstr Radwańskich, zajmującej 83. miejsce w rankingu WTA Tour, rozpoczął się od pewnie wygranego podania przez Chinkę, sklasyfikowaną na 40. pozycji na świecie. W kolejnych pięciu gemach obie tenisistki przełamywały swoje serwisy, a tę serię przerwała dopiero Li, wychodząc na 5:2. Chwilę później polska tenisistka również utrzymała swoje podanie na 3:5.

>>>Ula Radwańska gromi w Miami

Najbardziej wyrównany w tej partii był dziewiąty gem, w którym Chinka nie wykorzystała setbola przy stanie 40:30; choć obroniła później cztery kolejne "break pointy", to straciła swój serwis przy piątej przewadze Radwańskiej. Tenisistce z Krakowa nie udało się jednak odrobić straty, bowiem znów straciła swojego gema, chociaż wcześniej obroniła drugiego setbola. Partia zakończyła się po 44 minutach gry.

W drugiej Radwańska zdobyła "breaka" na 2:1, ale od tego momentu oddała rywalce kolejne trzy gemy, w tym dwa przy własnym serwisie, zanim nieoczekiwanie przełamała jej serwis na 3:4, a następnie odrobiła straty. Li ponownie objęła prowadzenie 5:4, a w następnym gemie nie wykorzystała meczbola przy podaniu Polki, która jednak zdołała wyrównać na 5:5, a po chwili przełamała rywalkę. Prowadząc 6:5 rozstrzygnęła losy partii na swoją korzyść po godzinie i 41 minutach, wykorzystując drugiego setbola.

W decydującym secie Radwańska zdobyła już tylko jednego gema i w ten sposób przegrała trwające dwie godziny i dziewięć minut spotkanie

>>>Ula Radwańska chce pomścić siostrę

W Miami Polka wygrała 7 050 dolarów oraz zdobyła tylko pięć punktów do rankingu WTA Tour, w którym w poniedziałek po raz pierwszy w karierze awansowała do pierwszej setki. Stało się to dzięki temu, że w ubiegłym tygodniu dotarła do 1/8 finału imprezy tej samej rangi w Indian Wells, gdzie otrzymała "dziką kartę" od organizatorów.

W Miami wystąpi jeszcze druga z sióstr Radwańskich - Agnieszka, która została rozstawiona z numerem dziesiątym, więc w pierwszej rundzie ma "wolny los". W drugiej jej rywalką będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Tamarine Tanasugarn z Tajlandii i Francuzką Nathalie Dechy, w trzeciej na jej drodze może stanąć Estonka Kaia Kanepi (21.), a w 1/8 finału Amerykanka Venus Williams (5.).

W turnieju wystartuje również w deblu, razem z Węgierką Agnes Szavay; ich pierwszymi rywalkami będą Rosjanka Maria Kirilenko i Włoszka Flavia Pennetta, rozstawione z ósemką.