Polscy siatkarze przegrali w towarzyskim meczu z Kanadą 2:3 (25:23, 24:26, 25:22, 20:25, 18:20). Dla podopiecznych Raula Lozano był to kolejny, niestety nieudany sprawdzian przed spotkaniami Ligi Światowej z USA. Mecze te rozegrane zostaną w Salt Lake City 14 i 15 lipca.
Przed meczem wręczono polskiej ekipie plakietkę upamiętniającą zdobycie przez biało-czerwonych złotego medalu igrzysk olimpijskich w Montrealu w 1976 roku. Potem
gospodarze nie byli już tak gościnni. Kanadyjczycy grali z dużym poświęceniem. I dzięki ambitnej postawie zwyciężyli.
Polacy zagrali w składzie: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Dawid Murek, Łukasz Kadziewicz, Wojciech Grzyb oraz Krzysztof Ignaczak (libero). Na zmiany wchodzili Michał Winiarski i Łukasz Żygadło.
Polacy długo nie będą czekali na okazję do rewanżu. Już dziś w nocy nasi siatkarze ponownie wyjdą na parkiet, by zmierzyć się z Kanadyjczykami. Oby tym razem z lepszym skutkiem!
Polacy zagrali w składzie: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka, Dawid Murek, Łukasz Kadziewicz, Wojciech Grzyb oraz Krzysztof Ignaczak (libero). Na zmiany wchodzili Michał Winiarski i Łukasz Żygadło.
Polacy długo nie będą czekali na okazję do rewanżu. Już dziś w nocy nasi siatkarze ponownie wyjdą na parkiet, by zmierzyć się z Kanadyjczykami. Oby tym razem z lepszym skutkiem!
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|