Z wielkiej chmury mały deszcz. Po ujawnieniu, że AC Milan był zamieszany w aferę korupcyjną związaną z ustawianiem meczów, UEFA groziła włoskiemu klubowi wykluczeniem z rozgrywek Ligi Mistrzów. Dziś zmiękła i pozwoliła mediolańskiemu klubowi na grę w trzeciej rundzie eliminacji.
Milan w kwalifikacjach zagra ze zwycięzcą dwumeczu Cork City - Crvena Zvezda Belgrad. Te dwie drużyny rywalizują ze sobą w drugiej rundzie eliminacji i w środę
spotkają się w meczu rewanżowym. W pierwszym spotkaniu serbski zespół wygrał na wyjeździe z Irlandczykami 1:0.
Włoskie władze piłkarskie były mniej łaskawe niż UEFA. Włoski trybunał sportowy za udział w aferze korupcyjnej ukarał mediolańczyków zabraniem 15 punktów. Ale trybunał odwoławczy włoskiej federacji piłkarskiej zmniejszył karę do minus ośmiu punktów.
Włoskie władze piłkarskie były mniej łaskawe niż UEFA. Włoski trybunał sportowy za udział w aferze korupcyjnej ukarał mediolańczyków zabraniem 15 punktów. Ale trybunał odwoławczy włoskiej federacji piłkarskiej zmniejszył karę do minus ośmiu punktów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Michał Ignasiewicz
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
Zobacz
|